7 pomysłów na rowerowe święta

7 pomysłów na rowerowe święta

Tłumy na dworcach, korki na wyjazdówkach i kolejki do myjni. Święta zwykle nie kojarzą się z rowerami. Może czas to zmienić? Zobaczcie nasze propozycje, co zrobić z rowerem podczas grudniowej gorączki.

Jedź po prezenty

mikołaj na rowerze

Zostało niewiele czasu, ale jadąc rowerem, masz sporą przewagę nad kierowcami. Co roku okolice centrów handlowych i supermarketów zamieniają się w pola bitew o miejsca parkingowe i wózki sklepowe. Rowerem możesz podjechać pod samo wejście, a potem zyskać sporo czasu, omijając korek aut wyjeżdżających z parkingu.

Niestety, rower daje przewagę tylko na zewnątrz sklepu. W środku musisz liczyć na siebie.

Przywieź choinkę

choinka na rowerze

Nie jest to proste, ale wykonalne. Oczywiście ułatwione zadanie mają właściciele rowerów cargo, ale przy odrobinie sprytu da się zapakować drzewko na normalnego mieszczucha. Kilka patentów znajdziecie u Rowerzystki Miejskiej.

cargo bike choinka

Zrób rowerową choinkę w środku…

rowerowa choinka

Znalezienie ładnego drzewka bywa trudniejsze niż znalezienie wolnego miejsca parkingowego przed Tesco. Jeśli masz kilka rowerów, możesz jeden z nich przeznaczyć na udekorowanie mieszkania. Nie pachnie lasem, ale też nie trzeba odkurzać igieł z dywanu.

… albo na zewnątrz

rowerowa choinka

To nie jest rozwiązanie dla każdego. Wymaga sporego dystansu emocjonalnego do roweru, który ma stać na mrozie. Rowerowa choinka stwarza jednak duże pole do popisu przed sąsiadami, a jak wiemy z filmu powyżej, nic nie kojarzy się ze świętami bardziej niż rywalizacja.

rowerowa choinka

Przygotuj ozdoby choinkowe

ozdoba choinkowa rower

Kolejny pomysł wymagający poświęceń, jednak znalezienie kawałka starego łańcucha powinno być łatwiejsze. Niezbędne będą: rozkuwacz do łańcucha, kawałek sznurka, farba w sprayu i wyrozumiała mama, która nie wygoni z domu po tym, jak poczuje smród farby.

Wybierz się na masę krytyczną

świąteczna masa krytyczna

W tym roku grudniowa masa wypada akurat w drugi dzień świąt. To doskonała okazja, by odpocząć trochę od rodziny. W końcu co za dużo, to niezdrowo.

Jedź na przejażdżkę

kobieta na rowerze

Tak po prostu, bez większego celu. W tym roku zimę mamy tak ciepłą, że nawet nie musieliśmy pisać, jak przygotować do niej rower. Wykorzystaj to. Zobacz, jak wygląda miasto bez studentów i przyjezdnych. Oderwij cztery litery od świątecznego stołu i po prostu ciesz się jazdą. Na pewno wyjdzie ci na zdrowie.

Dajcie znać w komentarzach, jak wyglądają wasze rowerowe święta i trzymajcie się ciepło :-) 

Fot. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

3 Comments 7 pomysłów na rowerowe święta

 1. A. (Dama na damce)

  Wymarzone święta: rower – karp – rower – śledź – rower – barszczyk – rower – sernik – rower – prezenty!
  W sumie plan dość prosty i składający się z moich ulubionych zajęć: jedzenia i jazdy na rowerze! Całkiem do wykonania…
  Wesołych!

  Reply
 2. K

  U mnie święta nie odbędą się bez meczu w polo na rowerach ze znajomymi. Już nie mogę się doczekać! Tym bardziej że ma być ładna pogoda.

  Reply
 3. Krzysztof Słychań

  Już po raz trzeci przywiozłem żywą choinkę na rowerze. Za pierwszym razem prowadziłem rower, a choinka leżała wzdłuż; od dwóch lat kładę ją w poprzek na przednim bagażniku i jadę do domu.

  Masa również zaliczona :).

  Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *