Ci wspaniali ludzie na swych jeżdżących maszynach

Ci wspaniali ludzie na swych jeżdżących maszynach

Krótka historia o tym, jak nie mieliśmy pomysłu na konto na Instagramie i co z tego wynikło.

Konto na Instagramie, obok profilu na Facebooku, jest dziś jednym z must have każdego, kto prowadzi bloga. Nie inaczej jest w naszym przypadku. Część z was pewnie zna zdjęcia, które wrzucamy na ten serwis. Jednak z czasem doszliśmy do pewnego wniosku.

Nie mamy pomysłu na nasz instagramowy profil.

Co prawda publikujemy od czasu do czasu zdjęcia rowerów, robione podczas przejażdżek po mieście, ale wciąż czegoś nam brakowało. Zaczęliśmy przeglądać podobne profile i zauważyliśmy pewną prawidłowość. Większość z nich pokazuje rowery, wiadomo. Ale kto na nich jeździ? Tego nie było widać na zdjęciach.

Wtedy dotarło do nas, że równie ciekawi jak same pojazdy, są ich właściciele. Od eko-świrów, przez ceniących czas pragmatyków po leni, którym po prostu nie chce się chodzić na przystanek. Każdy z nich ma swoja historię i powód, dla którego wybiera właśnie ten środek transportu. Czas pokazać ich światu.

Postanowiliśmy, że zrobimy to na Instagramie. Będziemy pokazywać wam rowerzystów miejskich i to, jak różnymi są ludźmi. Przy okazji dorzucimy kilka kamyczków do ogródka osób przekonanych o tym, że na rowerze jeżdżą tylko dzieci i biedni studenci.

Pierwszą bohaterką cyklu jest Justyna, która spędziła weekend pod Wawelem, zwiedzając Kraków na niebieskiej Czajce.

Mam nadzieję, że spodoba wam się nasz fotograficzny eksperyment. Robienie zdjęć rowerzystom jest nieco bardziej złożone niż fotografowanie samych rowerów, dlatego nowe portrety mogą pojawiać się trochę rzadziej. Wszystkie znajdziecie na naszym profilu na Instagramie i w prawej kolumnie na stronie głównej Statku Kosmicznego.

Zachęcamy też was do pokazania się światu. Jeśli macie zdjęcia ze swoimi rowerami, przyślijcie je na adres zaloga@statekkosmiczny.pl. Kto wie, może kiedyś zorganizujemy na blogu wybory miss albo mistera rowerzystów? :-)

Fot. 1

4 Comments Ci wspaniali ludzie na swych jeżdżących maszynach

  1. Olo

    W końcu ktoś zrobi to normalnie. „Pokażemy wam rowerzystów” a nie „w co ubrać się na rower” i nie chodzi mi tu o typowo rowerową odzież, bo odniosłem wrażenie, że do tego u większości sprowadza się podobna filozofia.

    Kibicuję

Comments are closed.