Drugi zlot rowerów cargo, tym razem w Krakowie (wideo)

Wiedziałem, że tak będzie.

Kiedy jakoś wytłumaczyłem sobie, że na razie kupno roweru towarowego nie jest moim priorytetem, że w zasadzie nie mam go gdzie trzymać i nawet nie mam psa ani dziecka, by coś wozić na pace, zdarzyło się to. Drugi zlot rowerów cargo. I znów odpłynąłem :-)

Na początku października właściciele dużych rowerów spotkali się pod Wawelem, a moje uczucie odżyło. Znów chcę mieć własny rower cargo. Spory udział w tym miał pewien klasyk z początku XX wieku, którego okazję dosiadać podczas przejazdu.

Relację z zeszłorocznej edycji zlotu możecie zobaczyć tutaj:

10 Comments Drugi zlot rowerów cargo, tym razem w Krakowie (wideo)

  1. Hubert Mazur

   Przecież ze strony, którą Pan przytoczył wynika, że takie wzmocnienia pojawiły się już w 1955 r. IMHO ten konkretny rower odpowiada wersji produkowanej od 1967 r.

   1. Krzysztof Słychań

    Owszem, wcześniejsze modele (ok. 1955 aż do końca lat 70tych) miały jedno wzmocnienie w zgięciu rur, późniejsze (od lat 80tych po współczesne Velorbisy) mają dwa wzmocnienia po obu stronach zgięcia.

    1. Hubert Mazur

     IMHO stan tego roweru wskazuje na coś przeciwnego, moim zdaniem jest zdecydowanie starszy. Znów zwracam uwagę na treść strony, na którą się Pan powołuje, cytuję: „Die Aufstellung erhebt keinerlei Anspruch auf Vollständigkeit. Ganz im Gegenteil”, a także „Die folgenden Zeichnungen sind grobe Schemata ohne Detailtreue. Sie sind nicht maßstabsgetreu und sollen nur einige typische Konstruktionsmerkmale zeigen”. Zresztą sama lista producentów dowodzi, że trudno mówić o „typowości”. Na prawdę sądzi Pan, że te 20 czy 30 firm dogadało się nagle w latach ’80, że „od teraz robimy z dwoma wzmocnieniami między rurami”?

  2. Maciej Kurek

   Masz dobre oko :-) Rower wypożyczyliśmy z restauracji, gdzie służył za dekorację. Łańcuch był tak zardzewiały, że wyglądał jakby pochodził sprzed stu lat.

 1. Pingback: 8 nietypowych miejsc, w których zmieścisz rower składany » Miejski blog rowerowy

Comments are closed.