Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych będzie w Krakowie!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych będzie w Krakowie!

Lubię takie chwile. Kupujesz loda i na patyku znajdujesz informację, że wygrywasz kolejnego. W rzadko używanym plecaku znajdujesz banknot (lub prezerwatywę). Oglądasz na YouTube kompilację z festiwalu filmów rowerowych i dowiadujesz się, że niedługo podobna impreza będzie w twoim mieście.

Właśnie teraz mam taką chwilę.

Małe prezenty od wszechświata. Co prawda nie wygrałem kolejnego loda na patyku, ale od dawna przeglądam filmy w internecie w poszukiwaniu dobrych produkcji z dwoma kółkami. Część z nich możecie zobaczyć na blogu w kategorii Filmy rowerowe. Tak właśnie trafiłem na kompilacje filmów, pokazywanych podczas Bicycle Film Festival.

Prezentem od losu okazała się informacja, że już niedługo w Krakowie odbędzie się podobny festiwal. Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych to impreza polsko-niemiecka o dziewięcioletniej historii. Ze strony internetowej wynika, że festiwal nie ma takiego rozmachu, jak Bicycle Film Festival, ale z pewnością ma tą samą zaletę. Pokazuje różnorodność rowerów i filmów, które o nich opowiadają.

Przeglądając filmy rowerowe na YouTube można odnieść wrażenie, że większość z nich przedstawia popisy gości na MTB albo spektakularne upadki. Nuda. Takie festiwale pokazują całe spektrum zastosowań roweru i tego, jak może poprawiać codzienne życie. No i w dodatku są profesjonalnie zrealizowane, co nie jest bez znaczenia.

Widzimy się w sobotę 20 września w klubie Pauza Ingarden (Rajska 12, wejście od Szujskiego) o godzinie 19:00. Wcześniej przewidziano kilka dodatkowych atrakcji. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj i na stronie wydarzenia na fejsbuniu.