Rower jest czadowy! Czyli rowerowy świat LEGO

Kto interesuje się klockami LEGO, zapewne rozpoznał w tytule remix piosenki z filmu „LEGO® Przygoda„. Ten film akurat o rowerach nie jest, ale LEGO i rowery mają bardzo wiele wspólnego. Dzisiaj zabieramy Was w rowerową podróż po świecie LEGO!

LEGO na legalu

Mam taką teorię, że wszystko, co zaistniało w rzeczywistości, istnieje już w alternatywnej rzeczywistości klocków LEGO. Dowód? Pomyślcie o jakiejś rzeczy / sytuacji. Teraz wrzućcie to w wyszukiwarkę (najlepiej po angielsku) z dopiskiem LEGO. I co, jak poszło? Ja wyobraziłam sobie zbiór przypadkowych skojarzeń: zderzacz hadronów (proszę bardzo), speed dating (nie ma sprawy), żaglowozy (są!). Nic więc dziwnego, że klocki LEGO polubiły także temat rowerów.

Zobaczmy zatem, co robią ludziki LEGO  na rowerach!

Sklep rowerowy LEGO

Gdybyśmy byli LEGOludkami i poszlibyśmy do sklepu po rower, nie mielibyśmy wielkiego wyboru. Ot, zwykłe mieszczuchy w kilku kolorach. Ale ci, którzy lubią czasem na sportowo, mogliby dostać nawet rower górski.

LEGO Cycle Chic

Dużo ciekawsze są projekty LEGO-fanów. Znajdziecie zdjęcia w stylu CycleChic, z których dowiecie się nawet, jak jeździć stylowo (ostatni ludek to ponoć Profesor Einstein we własnej osobie! Widzicie podobieństwo?)

 

Fani LEGO podpowiedzą również, jakich czynności nie należy wykonywać w czasie jazdy: na pewno nie pijcie wina i nie gadajcie przez telefon!

W alternatywnej rzeczywistości LEGO żyją także członkowie słynnego projektu Copenhagenize! Na Flickrze znajdziecie ich sylwetki, z Mikealem Colville-Andersenem włącznie (słynny urbanista na rowerze).

LEGO masa krytyczna

Zauważyliście, że ulice LEGO są mało dostosowane do potrzeb rowerzystów? Może dlatego w świecie LEGO jeździ Masa Krytyczna!

 

LEGO stacja rowerów miejskich

Z klocków LEGO dowiecie się także, jak skorzystać ze stacji publicznych rowerów miejskich.

Światowe rowerowe trendy

Fani LEGO wiedzą, co w trawie piszczy. Bike porn im nie obcy!

 

… i także czytają nasz miejski blog rowerowy. Niezbitym dowodem jest poniższe nawiązanie do grafiki użytej przez Maćka w artykule „Kradzież roweru – 5 stopni…”. Przypadek? Nie sądzę.

 

Rowery są jak klocki LEGO. I vice versa

Jeden z naszych Czytelników napisał nam kiedyś:

lego

Tak właśnie jest! Rower możesz składać, rozkładać, podmieniać części, przeprojektowywać… Zupełnie jak z klockami! LEGO nie oferuje zbyt wiele rozwiązań, jeśli chodzi rowery, ale… ileż radości pozbawionoby nas, produkując to, co możemy wykreować sami?! Oto krótki przegląd radosnej twórczości LEGO:

LEGO Cargo bike

Ostatnie zdjęcie to gratka dla tropicieli i pogromców mitów LEGO. Czy ten zestaw został wydany? Kto i dlaczego go wyprodukował? W którym roku? Na stronie dla LEGO-szperaczy nazywają go „tajemniczym zestawem cargo-bike”. Rzekomo miał pokazywać rowerowe życie w Budapeszcie, ale próbując znaleźć zestaw po numerku widniejącym na zestawie, znajdziemy… samochodzik Duplo. Czy prawda zostanie odkryta? Kto podejmie wyzwanie?

LEGO składaki 

W Bromptonie LEGO, podobnie jak w wersji oryginalnej, składa się absolutnie WSZYSTKO ;)

LEGO Strida (ostatni obrazek) to tylko wizualizacja koncepcyjna, ale może niebawem LEGO wyprodukuje i taki rowerek?

I inne bicykle

Widzieliście kiedyś camper-bike? ;) Cyklista na bicyklu chyba nie należał chyba do oficjalnego zestawu LEGO. W zasobach internetu odkopałam nawet tandem i elektryczny rower LEGO!

Koniec internetów

Za sprawą takich galerii jak ta poniżej, mam wrażenie, że trafiłam na samiutki kraniec internetu. Powiedzcie mi, o co chodzi ze szturmowcami na rowerze? I dlaczego to właśnie oni pojawiają się w LEGO-rowerowych fotach najczęściej?! Macie jakąś koncepcję?

 

Busted!

Okazało się, że członkowie Statku Kosmicznego również zostali uwiecznieni w świecie LEGO ;)

 

Niebawem opowiem o ciekawych zestawach z rowerkiem w tle, a teraz już żegnam się z Wami, Moi Drodzy. Do usłyszenia!

8732548144_cd4a6ea4f1_k

PS. No właśnie, jak nazywaliście ludziki z klocków LEGO? U mnie w domu funkcjonowały jako LEGOludki i Ludzinki. Z kolei kolega z Poznania mówił, że poznańska nazwa to… Pamperek i Pamperka. Poznaniaki, to prawda?

3 Comments Rower jest czadowy! Czyli rowerowy świat LEGO

  1. Olo

    Miałem jeden zestaw z czerwonym rowerem. Po kilku miesiącach pękły mi widełki. Tata skleił, ale niewiele to dało ;(

  2. Maciej Rutecki

    „LEGO Cargo bike” — wersja z myślą o Holendrach i Duńczykach? :-)

  3. http://www.wateractiv.pl/

    Lego może być nawet wierniejszą repliką ludzkiego życia niż symulator w The Sims. Klocki dają świat w 3D, więc tutaj mają przewagę nad grą komputerową.

Comments are closed.